One&only festival

O FESTIVALE

22.09.2018

TRENČÍN – OSTROV

ONE&ONLY FESTIVAL vznikol ako dlhoročná vízia priniesť na Slovensko uvedomenie si, že každý z nás je jedinečný svojím vlastným spôsobom. Celý deň bude nabitý prednáškami inšpiratívnych osobností, cvičením jógy ale i workshopmi, kde bude dochádzať k priamej interakcii samotných návštevníkov s jednotlivými lektormi. Život nie je len o motivácii. Môže to byť i umenie, hudba, práca s energiou, prejav skrz fyzický aspekt pohybu až k napojeniu sa na vlastné vnútro. To, čo máš skutočne rád, vieš len TY.

Dôstojný život pre každého

MIlí priatelia,

dávame Vám do pozornosti udalosť partnerskej organizácie: Slovenská sieť proti chudobe.

Európska sieť minimálneho príjmu (EMIN) je neformálne združenie organizácií a jednotlivcov, ktorí sa usilujú o odstránenie chudoby,
zabezpečenie sociálnych istôt a dôstojný život pre všetkých.

EMIN BUS CESTA:
Cesta pre lepšiu Európu
Hlavným zámerom tohto putovania je
posilniť súcit a povedomie všetkých občanov v sociálnej oblasti.
EMIN BUS prechádza cez Slovensko od 12. júna do 16. júna 2018.
Hlavný program je v Bratislave, 15. júna 2018.

Medzinárodný deň jogy

Medzinárodný deň jogy

Milí priatelia,

srdečne Vás pozývame na 4.ročník Medzinárodného dňa jogy.

V Piešťanoch 17.6.2018

V Bratislave 16.6.2018.

Bližšie informície od ďalších mestách nájdete na www.denjogy.sk

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

Liečenie podvedomia

Liečenie podvedomia

Milí priatelia,

zopár myšlienok z stretnutí s Dr.Prashantom Kakodayom.

...Je to o dávaní a braní. Buďme tí, čo ostatným dávajú. Dávajúci sú spirituálne inteligentnejší než tí, čo berú.  Dnes aj veľké korporácie nestavajú na zisku, čo od zamestnancov dostanú, ale na tom, čo im dajú, aby im umožnili v pokoji pracovať. Dávajú im dobrý pocit, budujú na pracovisku škôlky, meditačky, poskytujú vzdelanie, sociálne benefity,  atď. Aj medzi nami sú takí, ktorí inklinujú ku „dávajúcim“. Pripravia pre vás občerstvenie, poskladajú pre vás stoličky.

 

India plná farieb

Ganéškove stretnutia

Milé deti,

srdečne Vás pozývame na Ganéškove sobotnajšie stretnutia.

10.3.2018 o 15 h. v Ganéša klube. Winterova 3, Piešťany

Večer indického tanca

Večer indického tanca
Milí priatelia, je nám veľmi ľúto, ale vzhľadom na zmenu počasia, chlad a dážď sa Večer indického tanca (21.9.2017 o 16h.) v hudobnom pavilóne v mestskom parku nekoná. Ďakujeme za porozumenie. Slovindia

Kresťanstvo v Indii - Banská Bystrica

Kresťanstvo v Indii
Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva
v spolupráci s mestom Banská Bystrica
Indickým veľvyslanectvom v Bratislave
Fórom náboženstiev sveta Slovensko
Rotary Clubom Banská Bystrica
Vás srdečne pozývajú dňa 7.8.2017 o  14.00 h.

na vernisáž výstavy fotografií Kresťanstvo v Indii

historická radnica mesta Banská Bystrica

Podujatie sa koná pod záštitou primátora
mesta Banská Bystrica, Jána Noska.
Výstava potrvá od 1.8. do 14.8.2017.

 

Kniha Joga včera, dnes a zajtra

Predslov autorky

Človek sa nerodí celkom a naplno rozvinutý, ale  čaká ho celoživotné úsilie a aktivity      v ľudskej spoločnosti, v prírodnom a kultúrnom prostredí. Prichádzame na svet do rôznych životných podmienok. Vďaka vedecko-technickému pokroku môžeme lietať ku hviezdam a všetci túžime svoj život prežiť spokojne a zdravo. Napriek tomu čelíme chorobám, konfliktom, nedorozumeniam, chudobe, vojnám. Ako však zabezpečiť vyššiu kvalitu života? Odpoveď dnes nepoznajú ani rodičia, náboženskí lídri, politici, lekári, psychológovia, univerzitní profesori. Kde začať?

Pochopila som, ako mnohí ľudia na Západe, že joga nie je mŕtvym učením starovekej Indie, ani módnou vlnou, ktorú o 2-3 roky vystrieda iná, ale živé učenie aktuálne aj pre dnešného uponáhľaného človeka v ére vedecko-technického pokroku, kedy človek lieta do vesmíru, kráča po Mesiaci.

Začali sa objavovať jogové knihy najmä v anglickom jazyku s ásanami – jogovými polohami s množstvom fotografií a podľa nich samoukovia začali cvičiť jogu doma.

Koncom roka 1989 tesne pred „nežnou“ revolúciou som pomohla vytlačiť prvú takúto knižku v slovenskom jazyku JOGA v dennom živote od indického jogína Paramhans Swamiho Maheshwaranandu, ktorý do Európy priniesol z Indie reálnu podobu jogy bez okultizmu a fakirizmu. Ukončil v tom čase rozšírené predstavy , že jogíni spia na klincoch, chodia po žeravých uhlíkoch, stoja hodiny denne na hlave, či skoro nič nejedia a postia sa. Naopak, ukázalo sa, že joga je prospešná pre každého, aj starenku, deti, vozičkára, telesne i duševne postihnutého, či kňaza, vrcholového manažéra i politika. Pomáha rozvíjať dobro v nás.